Bramborový květ Vysočiny 2019 – excelentní výsledky ve studentské odborné soutěži

Aneta Vázlerová a Pavel Mynář na soutěži Bramborový květ Vysočiny 2019

Do boje pod vedením pana učitele Hegera se vypravila Aneta Vázlerová a Pavel Mynář. Pavel v silné konkurenci o pár bodíků nedosáhl až na samý vrchol a obsadil tak krásné 2. místo. Aneta nezaostala a vešla se svým bodovým ziskem do první pětky. Páté místo dívky mezi převahou chlapců je naprostou raritou a o to víc si ho u nás ve škole považujeme.

Bramborový květ má dlouhou, osmnáctiletou tradici. Soutěž se zaměřuje na vědomosti dovednosti v oblasti pěstování, zpracování a využití brambor – tradiční plodiny z Vysočiny. Opět bylo potřeba prokázat komplexní znalosti z pěstitelského oboru. Znalosti, kterými se pak naši studenti prezentují ve firmách, kam po ukončení studia nastupují. Poptávka po našich absolventech stále roste, a proto nás o to více těší, že se můžeme prezentovat i dosaženými úspěchy mezi silnou konkurencí českých zemědělských škol.

Poděkování školy proto patří oběma studentům za jejich příkladnou reprezentaci a také panu učiteli Hegerovi za důkladnou přípravu studentů a doprovod během soutěže. Je vidět, že se naši žáci neztratí a tradičně se řadí mezi ty nejlepší v celé České republice.