Odborná exkurze v rámci předmětu Ovocnářství a zelinářství

Odborná exkurze v rámci předmětu Ovocnářství a zelinářství

Ve středu 6. listopadu se studenti vyšší odborné školy a maturitního ročníku AP vydali pod vedením pana učitele Jiřího Hegera na každoroční podzimní exkurzi, tentokrát na jih Moravy. První zastávkou byly skleníky pro hydroponické pěstování rajčat Agro Maryša ve Velkých Němčicích. Po odborné prezentaci a prohlídce skleníků studenti živě debatovali o nejvhodnějších podmínkách pěstování či technologických postupech, nakonec je čekala ochutnávka čerstvě utržených rajčat.

Z Němčic se výprava přesunula do nedalekých Čejkovic, kde následovala komentovaná prohlídka historických Templářských sklepů ze 13. století. K vidění zde byl mimo jiné největší sud na víno v ČR či největší funkční láhev o objemu 200 l vína.

Doslova pár kroků od sklepů na studenty čekala provoněná prohlídka výroby a expedice čajů a koření ve firmě Sonnentor. Návštěva bylinkové zahrady a vyhlídky na okolí či milé posezení v podnikové kavárně studenty příjemně unavily a v pozdních odpoledních hodinách se vydali zpět k domovu.

Studenti si kromě odborných informací přivezli s sebou domů dárkové předměty v podobě čajů, sirupů či voňavé kávy a nezapomenutelné zážitky z příjemně stráveného listopadového dne.